Sovi posta

Z ŽvB
Přejít na: navigace, hledání

Soví pošta je jeden ze způsobů předávání informací mezi kouzelníky.

Co je potřeba

  • sova (pokud sovu nevlastníte můžete s dopisem/balíkem navštívit pobočku kouzelnické pošty, viz dále)
  • obálka nebo balík
  • obsah dopisu nebo balíku
  • psací potřeby


Postup

Napsaný dopis vložíme do obálky. Obálka a balík jsou nádoby stejně jako třeba batoh. Perem nadepíšeme adresáta (2x klik na pero zacílit inkoust a potom zacílit balík nebo obálku). Adresat.png

Pokud najedeme myší na obálku zobrazí se nám adresát v menu

Obalka adresat.png

Dvakrát klikneme na sovu a zaměříme dopis, který chceme aby sova odeslala. Sova si dopis vezme. Pokud nyní najedeme myší na sovu, ukáže se nám v popisku že sova má dopis a komu je adresován. Jednou klikneme na sovu levým tlačítkem myši a v menu vybereme možnost "Doruč zásilku" a sova odletí. Pokud byste si to v této chvíli ještě rozmysleli, lze si od sovy zásilku vzít a to dvojklikem na ní.

Sova zasilka.png

Sova nějakou dobu poletí k odesílateli, u kterého se objeví. Sova bude pronásledovat adresáta dokud si od ní nevyzvedne zásilku. Dvojklikem si zásilku vyzvedne, sova zahouká a odletí zpět k majiteli.


Dopisní bedny

Každý si může pořídit svou vlastní dopisní bednu. Do této bedny budou doručovány všechny zásilky. Pokud bude doručena do dopisní bedny nová zásilka, zobrazí se majiteli gump s informací.

S novým systémem je možné adresovat i neexistující osoby. Rodiče, ministerstvo kouzel, různé obchody a podobně. Je na ně vyhrazena speciální bedna.


Pobočky kouzelnické pošty

Ve významných kouzelnických městech lze nalézt pobočku kouzelnické pošty a v ní NPC pošťáka, který rád vaší zásilku obslouží a odešle.

Pobočky naleznete v: